3D ROTAČNÍ STŮL 600

Rotační stůl umožňuje řezání 3D objektů jak symetrických (míč, váza, láhev) tak asymetrických (šachy, vozy, sochy). Jedná se o zařízení plně řízené počítačem. Pohon stolu je zajištěn krokovým motorem. Rotační stůl lze použít se všemi typy termických plotrů LYNX TERMCUT. Jednoduše umístíte rotační stůl na desku stroje, položíte na něho blok polystyrénu a můžete začít řezat.

Existují dva způsoby práce s rotačním stolem. 3D objekty mohou být řezány rovným nebo tvarovým drátem.

ROTAČNÍ STŮL S TVAROVÝM DRÁTEM

Tento typ řezání se používá, když chce zákazník řezat větší počet objektů stejného tvaru. Tvarový drát je velmi tlustý řezací drát (1 mm a více), který se ohýbá do tvaru obrysu symetrického 3D objektu a je namontován na ramenu tvarového drátu. Řezný pohyb je velmi jednoduchý. Tvarový drát se zasune do materiálu a zastaví se. Pak se rotační stůl otočí o 360 stupňů a po dokončení otáčení se tvarový drát vysune z materiálu.

Pro řezání asymetrických 3D objektů (auto, šachový kůň) je zapotřebí software STYRO3D, který je součástí dodávky rotačního stolu. Pro řezání asymetrického 3D objektu, je nutné mít uložený projekt v souboru RAW, STL nebo DXF. Pak stačí importovat soubor do STYRO3D, nastavit parametry řezání a přesnost (počet sekcí). Software automaticky generuje příkazy pro řezání. Každý řez se bude lišit od ostatních, protože jednotlivé řezné úseky jsou různé v asymetrickém objektu. Asymetrický objekt je nemožné vyřezat bez softwaru STYRO3D.

ROTAČNÍ STŮL S ROVNÝM DRÁTEM

Pro řezání symetrických 3D objektů (sloupky, vázy) musí operátor připravit pouze jeden obrys pro 3D objekt. Obrys lze kreslit v programu TERMCUT nebo importovat z jiného softwaru do TERMCATu. Pak musí operátor nastavit počet řezných úseků. Pro každý objekt lze nastavit od 4 do 180 řezných úseků. Pro čtyřstranné objekty (kostka, dům) se nastavují 4 úseky. Pro hladké řezání a kulaté prvky se nastavuje asi 30 řezných úseků (pohybů). TERMCUT automaticky nastaví úhle, o který se po každém řezu pootočí rotační stůl. Proces řezání vypadá takto: jakmile je projekt připraven a nastaven počet řezných úseků, obsluha na rotační stůl umístí blok polystyrénu a nastaví výchozí bod. Jedním kliknutím se odešle program do stroje a tlačítkem START se zahájí řezání. Pak stačí počkat na konečný výsledek.

Technická data

Rozměr stolu 600 mm
Velikost zařízení 650 × 650 × 200 mm
Hmotnost 40 kg

Galerie

Plotr obsahuje všechny potřebné prvky pro okamžité zahájení výroby!

Kupujete stroj, který je ihned připraven k okamžitému provozu.

Plotr podporuje a umí pracovat

Software pro řezačky polystyrénu

Kontakt na KH CNC stroje, s.r.o.

Potřebujete-li konzultaci nebo radu ohledně plotrů a řezaček polystyrénu, zavolejte, pošlete na sebe telefonní číslo nebo nám napište. Budeme Vás neprodleně kontaktovat.

KH CNC stroje, s.r.o.

adresa: Chodská 385/8
733 01, Karviná - Mizerov
IČ: 04938917 DIČ: CZ04938917