TVAROVÝ DRÁT

Tvarový drát je další řezací nástroj, který lze použít se všemi typy termických plotrů LYNX TERMCUT .Používá se společně s rotačním stolem a rotační osou pro různé výsledky řezu. Tvarový drát je namontován na rameni stroje (vodorovně nebo svisle) místo rovného drátu. Jedná se o velmi tlustý řezací drát (1 mm a více), která lze ohýbat do různých tvarů. Pomocí tohoto nástroje lze řezat konkávní a konvexní tvary. Tvarový drát je vhodný pro hromadnou výrobu 3D objektů stejného tvaru.

Řezání lze provádět dvěma způsoby, jak s rotačním stolem tak s rotační osou.

  1. První typ řezání je jednoduchý řez s rotací 360 stupňů. Tvarový drát ohnutý do tvaru obrysu symetrického 3D objektu je namontován na ramenu stroje. Obsluha umístí blok materiálu na rotační stůl (svislé řezání) nebo do rotační osy (vodorovné řezání). Řezný pohyb je velmi jednoduchý. Tvarový drát se zasune do materiálu a zastaví se. Pak se rotační stůl otočí o 360 stupňů a po dokončení otáčení se tvarový drát vysune z materiálu. Tímto způsobem se dají vyrábět např. vázy, balustrády atd.
  2. Druhý typ řezání se nazývá víření. Tento typ řezání se liší od předchozího pouze v jednom parametru - když se tvarový drát zasune do materiálu, nezastaví se, ale pohybuje se společně s rotačním příslušenstvím. Např. při použití tvarového drátu a rotační osy se provádí řezání takto: operátor umístí materiál do rotační osy. Tvarový drát se zasune do materiálu a pak se začne pohybovat vodorovně, zatímco se rotační osy začne otáčet. Rotační osa se může otáčet o méně nebo více než 360 stupňů, ale obvykle se otáčí o více než 360 stupňů. V tomto procesu tvarový drát vytváří drážku v materiálu.

Technická data

Rozměr stolu 1 000 mm
Velikost zařízení 1 050 × 1 050 × 200 mm
Hmotnost 40 kg

Galerie

Plotr obsahuje všechny potřebné prvky pro okamžité zahájení výroby!

Kupujete stroj, který je ihned připraven k okamžitému provozu.

Plotr podporuje a umí pracovat

Software pro řezačky polystyrénu

Kontakt na KH CNC stroje, s.r.o.

Potřebujete-li konzultaci nebo radu ohledně plotrů a řezaček polystyrénu, zavolejte, pošlete na sebe telefonní číslo nebo nám napište. Budeme Vás neprodleně kontaktovat.

KH CNC stroje, s.r.o.

adresa: Chodská 385/8
733 01, Karviná - Mizerov
IČ: 04938917 DIČ: CZ04938917